2 września Biblioteka Publiczna w Perzowie zorganizowała wyjątkowe wydarzenie literackie, nawiązujące do ogólnopolskiej akcji „Czytania Narodowego”. W sali widowiskowej GOK w Perzowie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć inscenizacje „Ballad i romansów” A. Mickiewicza oraz posłuchać monodramu muzycznego „Teatralne twarze Dariusza Kordka”.

Młodzież ze szkół podstawowych oraz licealna z terenu gminy Perzów połączyła siły, by wprowadzić widzów w klimat epoki romantyzmu za sprawą fragmentów: „Świteź”, „Powrót taty” oraz „Romantyczność”.

Część druga wieczoru, to spotkanie z artystą piosenki teatralnej i musicalowej. W ciągu godzinnego monodramu publiczność mogła zobaczyć kilkanaście wcieleń muzycznych pana Dariusza i usłyszeć takie piosenki jak: „Umówiłem się z nią a 9”, „Zimny drań”, „She’s like the wind” z musicalu „Dirty Dancing” czy ”Narkoman” z musicalu „Metro”. Monologi opowiadające o kulisach powstawania piosenek i ich teatralnym kontekście, cytaty ze spektakli i prywatne komentarze dopełniły występ artysty.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *